امروز : جمعه, 25 آبان 1397
اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی كُلِّ سَاعَةٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیل

امام جمعه نصیرشهر: اربعین امسال با شكوه‏تر از همیشه برگزار شد

 

 

 

http://uupload.ir/files/l37q_image_2018_11_5-11_1_51_891_ksh.jpg

السلام عليکم ورحمتُ اللهِ وبرکاته

أَعُوذُ بِالله مِنَ الشَيطَانِ الرَجيم بِسمِ الله الرَحمنِ الرَحيم الحمدلله الذی لا یبلغ مدحته القائلون ولایحصی نعماءه العادون ولایودی حقه المجتهدون الذی لا یدرکه بعد الهمم ولایناله غوص الفطن الذی لیس لصفته حد محدود ولا نعت موجود ولاوقت معدود ولا اجل ممدود فطرالخلائق بقدرته ونشر ریاح به رحمته ووتد بصخور میدان ارضه .ثم الصلاه والسلام علی اشرف الانبیاء والمرسیلن العبد الموید والرسول المسددالذی فی السماء احمد وفی الارضین به ابالقاسم المصطفی محمد (صلی الله علیه وآله وسلم )وعلی آله الاطیبین الطاهرین المعصومین سیما بقیه الله فی الارضین ولعن دائم علی اعدائهم اجمعین من الآن الی قیان یوم الدین .

عبادَالله اوصیکم وَنَفسي بِتَقوَي الله خودم وهمه شما خواهران وبرادران ديني را به تقواي الهي وپرهيز از  محرّمات دعوت مي کنم.

حجت الاسلام والمسلمین خدایی خطیب توانا و دانشمند نمازجمعه نصیرشهر ضمن ضمن سفارش خود و همه نماز گزاران را به رعایت تقوای الهی از آثار برکات تقوا در زندگی انسان سخنرانی نمودند :

ایشان در ابتدای خطبه ها به ویژگی و خصوصیات بارز شیعیان را مطرح نمودند :

 شیعیان اهل ورع، کوشش، وفاداری و امانت داری هستند

قال الصادق(ع):شِیعَتُنَا أَهْـلُ الْـوَرَعِ وَ الْاِجْتِهادِ ، وَ أَهْلُ الْوَفاءِ وَ الْأَمانَهِ ، وَ أَهْلُ الزُّهْدِ وَ الْعِبادَهِ. (۱)شیعیان ما اهل ورع، کوشش، وفاداری و امانت داری و اهل زهد هستند .

 

حجت الاسلام والمسلمین خدایی بمناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی از فضیلت زیارت امام حسین(ع) بیان کردند :

 وقتی شخص قصد زیارت او را کند؛ امام صادق علیه السلام فرمود: خداوند در کنار قبر حسین علیه السلام ملائکه موکلی دارد، که چون شخص قصد زیارت حسین را بنماید، خداوند گناهان او را به آنها بدهد و چون گام بردارد، آن گناهان را محو و نابود سازد؛

اگر برای آماده شدن هزینه کند، خداوند در مقابل هر درهمی که او هزینه کرده است، به اندازه کوه احد به او حسنات می بخشد و چند برابر آنچه هزینه کرده است برای او جایگزین می کند و بلایی را که می بایست بر او نازل شود، از او باز می گرداند

زائر حسین علیه السلام هر قدمی که بر می دارد و پایش را روی هر چیزی می گذارد، آن شی ء برای او دعا می کند و در هر قدم هزار حسنه برای او نوشته می شود

در المزار الکبیر روایت شده است که اگر زائر حسین علیه السلام از شدت گرما و یا فرط خستگی عرق کند، از هر قطره عرق او هفتاد هزار ملک خلق می شود که حمد و تسبیح خدا را می گویند و برای زائران حسین علیه السلام تا روز قیامت طلب مغفرت می کنند

.بعد از آنکه غسل کرد و به راه افتاد خداوند به هر قدمی که بر می دارد و می گذارد ثواب صد حج مقبول و صد عمره مبرور و صد غزوه در رکاب پیامبر مرسل، با دشمن ترین دشمنان او، برای او مقرر می گرداند.چون به کربلا نزدیک شود، هزار صنف از ملائکه به استقبال او می آیند که از این بین، چهار هزار آنها فرشتگانی هستند که در روز عاشورا برای یاری امام آمدند،

ایشان در ادامه افزودند : زائر حسین علیه السلام، چون قبر او را زیارت کند، حسین علیه السلام به او نظر افکند و بر او دعا کند، سپس از جد و پدرش تقاضا نماید که برای او طلب مغفرت کنند، آنگاه ملائکه برای او دعا می کنند و بعد تمام پیامبران و رسولان برای او دعا می نمایند و در پی آن برای او ثواب مجموع عبادت ها نوشته می شود و بعد ملائکه با او مصافحه می نمایند و سپس بر چهره او مهری از نور عرش می زنند که بر آن این جمله نقش بسته است: این زائر قبر فرزند خاتم الانبیاء سیدالشهداء است

وقتی به سوی خانواده اش باز گردد، گروه هایی از ملائکه، بویژه جبرئیل، میکائیل و اسرافیل و همچنین 74 هزار ملک بخصوص دو فرشته او را مشایعت می کنند و با او خداحافظی می کنند و به او می گویند: ای ولی خدا! تو آمرزیده شده ای، تو از حزب الله و حزب رسول الله صلی الله علیه و آله و حزب اهل بیت او هستی. به خدا سوگند هرگز آتش جهنم را به چشمت نمی بینی و آن هم تو را نمی بیند. سپس منادی ندا می دهد: خوشا به حالت، پاک و پاکیزه شدی و بهشت گوارای تو باد.

اگر یک سال یا دو سال بعد از آن بمیرد، فرشتگان بر جنازه او حاضر شده و برایش طلب مغفرت می کنند، سپس حسین علیه السلام به دیدارش می آید. روایت شده است که آن حضرت فرمود: هر کس مرا زیارت کند، بعد از مرگش به دیدار او می آیم؛ و ممکن است دیدار آن حضرت در همان ابتدای موت باشد یا هنگامی که در قبر گذاشته می شود و یا در شب وحشت باشد

 خطبه دوم:

 

تاریخ

برابربا

عنوان

یکشنبه

13 آبان

25 صفر

تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام (1358 هـ ش) // روز ملی مبارزه با استکبار جهانی // روز دانش‌آموز // سالروز یورش مأموران شاه به دانش‏ آموزان و دانشجویان (1357)

دوشنبه

14 آبان

26 صفر

روز فرهنگ عمومی

سه شنبه

15 آبان

27 صفر

روز وقف

چهارشنبه

16 آبان

28 صفر

رحلت حضرت رسول اکرم(ص)(11 هـ ق) // شهادت حضرت امام حسن مجتبی(ع)(50 هـ ق)

پنج‏ شنبه

17 آبان

29 صفر

شهادت حضرت امام رضا(ع) (203 هـ ق)

 

خطیب جمعه نصیرشهر با بیان اینکه اربعین با شكوه‏ تر از همیشه برگزار شد ابراز کردند: مراسم اربعین امسال با حضور بیش از ۲۰ میلیون نفر با شكوه‏ تر و حماسى‏ تر از سال‏ هاى گذشته برگزار گردید و پیام هاى الهى، مذهبى، فرهنگى، اجتماعى و سیاسى بسیارى را براى دولت‏ ها، ملت، جهان اسلام و شیعیان از خود بر جاى گذاشت.

ایشان افزودند: ازجمله دستاوردهاى حماسه اربعین مى‏توان به وحدت امت اسلام به‏ ویژه جهان تشیع، ارادت مسلمین به ساحت سالار شهیدان، تبلور تفكر عاشورایى در خلق حماسه‏ هاى بزرگ، قدرت‏ سازى كربلا براى آزادى قدس، همدلى و هماهنگى دو كشور ایران و عراق،بى‏ تأثیر بودن تحریم‏ ها و مشكلات اقتصادى در اراده مردم ایران و... اشاره كرد.

برگزارى با شكوه، امن و مقتدرانه حماسه اربعین و تجمع میلیون مومن عاشق آل الله‏ بى‏ شك بدون برنامه‏ ریزى و هماهنگى میان دستگاه‏ هاى دولتى، زحمات شبانه روزى نیروهاى نظامى و انتظامى، تلاش‏بى‏شائبه و مستمر سربازان گمنام امام زمان(عج)، خدمات مستمر وبى‏دریغ ارگان‏ها و ادارات كنسولى، خدماتى، پزشكى، بهداشتى، امدادى و ... دو كشور ایران و عراق ممكن نبود اما آنچه شایسته تقدیر و تشكر فراوان است، نقش دو ملت ایران و عراق در اكرام و تكریم زائران حسینى است كه جلوه‏ هاى زیبایى از ایثار، گذشت، مهمانوازى، انسان دوستى و... به نمایش گذاشتند.

در حالى كه رسانه‏هاى وابسته به آمریكا و غرب چشمان خود را بر بزرگترین همایش فرهنگى جهان بسته بودند و اجازه انعكاس صحنه‏ هاى جذاب و زیبا آن‏را ندادند، ارتش نژاد پرست نیجریه با حمله به زائران حسینى و قتل عام بیش از ۵۰ تن از آن‏ها عمق كینه و وحشت استكبار جهانى و ایادى آن‏ها از شیعیان و پیام روشنگرانه عاشورا را نشان داد.

حجت الاسلام و المسلمین خدائی با اشاره به درس‏ ها و عبرت‏ هاى استكبارستیزى سیزده آبان‏ تصریح کردند: سیزده آبان اگرچه یادآورسه رخداد بزرگ تاریخى در سه مقطع زمانى كاملا متفاوت است لیكن وجه مشترك همه این رویدادها، نفى سلطه گرى وظلم پذیرى از طاغوتیان زمان واستقلال‏ خواهى وعزت امت اسلامى است. مهم‏ترین ویژگى این سه رویداد، بازى گردانى آمریكا به‏ عنوان محور اصلى این حوادث بوده به‏ همین‏ دلیل است كه ماهیت سیزده آبان، ماهیت كاملا ضدآمریكایى است.

ایشان ادامه دادند: این سه رویداد حاوى درس‏ ها وعبرت‏ هاى ماندگارى است كه مى‏ تواند مسیر روشن انقلاب را بر ملت وسیاستمداران نظام هموار وراهگشاى حركت آنان در تقابل با نظام سلطه وپیشبرد اهداف متعالى انقلاب اسلامى در عرصه داخلى وبین‏ المللى گردد كه به اهم آن اشاره مى‏ شود:

۱- عدم اعتماد به نظام استكبارى وهمراهى مقتدرانه با نظام اسلامى تحت ولایت امر مسلمین (تولى وتبرى) ۲- عدم اطاعت وتبعیت از نظام سلطه وبرنامه‏ ها و سیاست ‏هاى آنان در سطح داخلى وبین‏ الملل (جهادكبیر).

۲- ایمان به بدعهدى‏ هاى نظام سلطه ودر راس آن ایالات متحده به استناد عملكرد خائنانه آنان در تاریخ گذشته این نظام وسایر نظام‏هاى استقلال خواه (برائت از كفار).

۳- ایمان به دشمنى تاریخى نظام سلطه علیه نظام اسلامى وانقلاب اسلامى ملت ایران، اگرچه در بعضى از شرایط شاهد انعطاف یا تغییر وتلطیف مواضع آن‏ها باشیم، لیكن اهداف آن‏ها در تمامى ادوار تاریخى ثابت وتغییر ناپذیر است.

ایشان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری‏(مدظله‏ العالی) خاطرنشان کردند:ایستادگى در مقابل تمام دنیاى پوشالى استكبار است‏‏:جهت اصلى حركت نبوى و حسینى؛ مبارزه با مستكبران عالم‏---كار امام حسین(ع) در كربلا، با كار جد مطهرش حضرت محمدبن‏ عبدالله(ص) در بعثت، قابل تشبیه و مقایسه است؛ همان‏طور كه پیغمبر(ص) در آن‏جا، یك‏ تنه با یك دنیا مواجه شد، امام حسین(ع) در ماجراى كربلا، یك‏ تنه با یك دنیا مواجه شد. آن‏ بزرگوار هم نترسید، ایستاد و جلو آمد. امام حسین(ع) هم نترسید، ایستاد و جلو آمد. حركت نبوى و حركت حسینى، مثل دایره متحدالمركز هستند، به یك جهت متوجهند. لذا این‏جا «حسین منى و انا من حسین» معنا پیدا مى‏كند. (۲۴/۹/۱۳۷۵) آن كسانى‏كه امروز در مقابل تهاجم و توطئه‏ آفرینى‏ هاى دشمنان ما در جبهه استكبار، در كار جهادى و سیاسى ایستادگى مى‏كنند، كار حسین‏ بن‏ على(ع) را مى‏ كنند. (۲۴/۹/۱۳۷۵)

۱۳ آبان و یك پیروزى دیگر براى ملت ایران‏:|انتخاب روز چهارم نوامبر (۱۳ آبان ماه) از سوى كاخ سفید براى اعلام واعمال مرحله دوم تحریم ‏ها مبتنى بر سناریویى است كه منافقین ومعاندین جمهورى اسلامى براى آمریكایى‏ها طراحى كرده‏اند تا از آن طریق، بتوانند مظاهر اقتدار وعزت انقلاب اسلامى در روز مبارزه با استكبار جهانى را كه مناسبت‏هایش نماد شكست وناكامى آمریكایى‏ هاست، به زعم خود به عرصه شكست و تسلیم مردم ایران تبدیل كنند.

 

 

 

راهپیمائی یوم الله 13 آبان 97 نصیرشهر با حضور امام جمعه محترم

راهپیمائی یوم الله 13 آبان 97 نصیرشهر با حضور امام جمعه محترم نصیرشهر ، جمعی از مسئولین شهری و شهرستان ،دانش آموزان ، دانشجویان و مردم ولایتمدار نصیرشهر.

834e_image_2018_11_6-10_34_38_267_tti.jpg

s1af_image_2018_11_6-10_33_53_239_sqm.jpg

czby_image_2018_11_6-10_34_41_306_pki.jpg

450a_image_2018_11_6-10_33_51_718_lha.jpg

0sh3_image_2018_11_6-10_34_55_388_2ao.jpg

خطیب جمعه نصیرشهر: یکی از پیام های اربعین، قدرت‏ نمایى و نمایش قدرت ملت ‏هاى منطقه است

ks55_image_2018_10_22-12_35_12_836_2hw.jpg

السلام عليکم ورحمتُ اللهِ وبرکاته

أَعُوذُ بِالله مِنَ الشَيطَانِ الرَجيم بِسمِ الله الرَحمنِ الرَحيم الحمدلله الذی لا یبلغ مدحته القائلون ولایحصی نعماءه العادون ولایودی حقه المجتهدون الذی لا یدرکه بعد الهمم ولایناله غوص الفطن الذی لیس لصفته حد محدود ولا نعت موجود ولاوقت معدود ولا اجل ممدود فطرالخلائق بقدرته ونشر ریاح به رحمته ووتد بصخور میدان ارضه .ثم الصلاه والسلام علی اشرف الانبیاء والمرسیلن العبد الموید والرسول المسددالذی فی السماء احمد وفی الارضین به ابالقاسم المصطفی محمد (صلی الله علیه وآله وسلم )وعلی آله الاطیبین الطاهرین المعصومین سیما بقیه الله فی الارضین ولعن دائم علی اعدائهم اجمعین من الآن الی قیان یوم الدین .

عبادَالله اوصیکم وَنَفسي بِتَقوَي الله خودم وهمه شما خواهران وبرادران ديني را به تقواي الهي وپرهيز از  محرّمات دعوت مي کنم.

حجت الاسلام والمسلمین خدایی خطیب توانا و دانشمند نمازجمعه نصیرشهر ضمن سفارش خود و همه نماز گزاران را به رعایت تقوای الهی از آثار برکات تقوا در زندگی انسان سخنرانی نمودند :

تقوا عامل گشایش روزی در طول عمر است.

قال رسول الله (ص) مَنْ سَرَّهُ أَنْ یُنْسَأَ لَهُ فِی عُمُرِهِ وَ یُوَسَّعَ لَهُ فِــی رِزْقِـهِ فَلْیَتَّـقِ اللَّهَ وَ لْیـَصِلْ رَحِـمَهُ. (

۱)هر کس دوست دارد که عمرش طولانی و روزی اش زیـاد شود تـقوای الهـی پیشه کند و صله رحم نـماید.

حجت الاسلام والمسلمین خدایی در ادامه از شخصیت برجسته عمار در اسلام سخن گفتند :

عمار بن ياسر مكنى به أبى‌ يقظان از صحابه نزديك رسول خدا و از ياران باوفاى اميرمؤمنان علیه‌السلام بود. وى پيش از هجرت در مكه معظمه ديده به جهان گشود. هنگامى كه پيامبر اكرم به رسالت برانگيخته شد، عمار از نخستين افرادى بود كه به آن حضرت ايمان آورد. پس از او برادرش عبدالله پدرش ياسر و مادرش سميه نيز ايمان آورده و از اسلام آورندگان نخستين مكه شدند. در زمان خلافت علی(ع) از همراهان آن حضرت بود و در جنگ صفین در رکاب امیرالمؤمنین(ع) جنگید و به دست لشکریان معاویه در 93 سالگی شهید شد. پیامبر(ص) در حدیثی شهادت وی به دست گروه باغی(شورشگر) را از پیش اطلاع داده بود.

پيغمبر صلى الله عليه و آله فرمود: «كَلَّا إِنَّ عَمَّاراً مَلِى‏ءٌ إِيمَاناً مِنْ قَرْنِهِ إِلَى قَدَمِهِ وَ اخْتَلَطَ الْإِيمَانُ بِلَحْمِهِ وَ دَمِه‏ چنين نيست، عمار از فرق سر تا قدم مملو از ايمان است و ايمان با گوشت و خون او آميخته است»

در حديث ديگرى آمده است كه پيامبر صلى الله عليه و آله به او بشارت دادودرباره او فرمود:

تو برادر على در ديانتش هستى و از افراد برجسته اهل ولايت او مى‏باشى و از كسانى هستى كه در محبت او شهيد مى‏شوى و تو را گروه ستمكار شهيد مى‏كنند»

قابل توجه است هنگامى كه خبر شهادت مالك اشتر- بعد از جنگ صفين- به معاويه رسيد، در ميان مردم خطبه‏اى خواند و گفت: على عليه السّلام دو دوست نيرومند داشت؛ يكى در صفين قطع شد؛ يعنى عمار ياسر و ديگرى امروز؛ يعنى مالك اشتر

پس از فروكش كردن جنگ، حضرت على علیه‌السلام بدن عمار در همان جا دفن نمود قبر عمار در محل شهادتش در استان رقه در سوریه قرار دارد.مى فرمود: هر كس از وفات عمار دلتنگ نشود، او را از مسلمانى نصيبى نباشد

روایاتی از پیامبر اسلام(ص) در فضایل عمار نقل شده است؛ از جمله اینکه آن حضرت فرمودند بهشت مشتاق علی، عمار، سلمان و بلال است

 

اقدامات وحشیانه داعش در تخریب حرم عمّار:

در ۲۱ رمضان سال ۱۴۳۴ق /ششم مرداد ۱۳۹۲ش، همزمان با شبهای قدر، گروه‌های تکفیری در سوریه که کنترل استان رقه را به دست گرفته بودند، با حمله خمپاره‌ای به حرم عمار یاسر و اویس قرنی، صحن آنرا تخریب و با شلیک پیاپی موشک به دیوارهای حرم، بخش‌های از آن را منهدم کردند.[۳۶]

در ۶ فرودین ۱۳۹۳ش/ ۲۴ جمادی الاولی ۱۴۳۵ق گروه تروریستی تکفیری داعش با کارگذاشتن مواد منفجره، دو مناره مقبره عمار یاسر و اویس قرنی را تخریب کردند. داعش در مرحله بعد در ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳/ ۱۵ رجب ۱۴۳۵ق این زیارتگاه را به طور کامل تخریب کرد.[۳۷]

 

خطبه دوم :

امام جمعه محترم نصیرشهر در ابتدای خطبه دوم به موضوعات روز سیاسی به خصوص ماجرای قتل خاشقجی سخن گفتند :

درپی بحران ناشی از ناپدید شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستانی و متهم شدن محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به کشتن او، نام محمد بن نایف برای تصدی ولیعهدی بر سر زبان‌ها افتاده است.

ایشان افزود : صراحتا باید گفت که این امر لکه ننگی برای مسئولان دولت ترامپ و تاجرانی است که پیش از این برای بن سلمان دست زدند؛ با وجود اینکه ده ها بازرگان و شاهزاده را به زندان انداخت و سعد حریری نخست وزیر لبنان را ربوده و مجبور به استعفا کرد و با بحران آفرینی با قطر دست به ماجراجویی زد و علاوه بر آن جنگ علیه یمن را به راه انداحت که بدترین بحران انسانی را در جهان ایجاد کرد زیرا نزدیک به هشت میلیون یمنی در آستانه قحطی قرار دارند.

ایشان در ادامه به پیامدهای قتل خاشقجى‏ اشاره کردند :

۱-قتل جمال خاشوقچى به دستور حكام آل سعود پرده از چهره واقعى این خاندان در رویكرد تروریستى و تربیت تروریست‏هاى بزرگى چون داعش برداشت و به دنیا ثابت كرد عامل حوادث تروریستى منطقه در چند سال اخیر بوده است.

۲-این حادثه كوچك اما فجیع پرده بزرگى از چهره مدعیان مبارزه با تروریسم و حقوق بشر برداشت و آشكارا نشان داد كه در فرهنگ آمریكایى، تروریست بودن و نبودن بستگى به میزان نقش آن‏ها در تأمین منافع استكبار است.

حجت الاسلام والمسلمین خدایی باتوجه به فرا رسیدن اربعین حسینی در خصوص فضیلت و اهمیت این حرکت جهانی صحبت نمودند :

۱-حماسه اربعین نمایش قدرت جهان اسلام و بزرگترین محمل معرفى شیعه و نهضت سرخ حسینى به جهانیان است. راهپیمایى اربعین بسترى براى عینیت یافتن فرهنگ عاشورایى (عزت، كرامت، ایثار، ظلم ستیزى، استكبارستیزى، شهادت‏طلبى و...) در مقابله با دشمنان اسلام و تفكرات تكفیرى است.

۲-این فرصت بزرگ موهبتى الهى است كه خداوند اراده فرموده تا نشان دهد كه كشتى نجات امام حسین(ع) با سرعت بیشترى به‏سوى ساحل نجات حركت مى‏كند.

۳-حضور ده‏ها میلیونى مردم از ۴۰ كشور جهان با تنوع مذهبى، نژادى، قومى، سنى و جنسیتى نماد قدرت نرم شیعه و وحدت مسلمین در شرایط حساس كنونى است. لذا باید نسبت به اختلاف افكنان و یا حركت‏هاى غیرهوشمندانه و حاشیه‏اى به‏شدت مقابله كرد. راهپیمایى اربعین، وحدت بخش جوامع مسلمین و تقویت روح همدلى و اخوت اسلامى به‏ویژه بین مردم عراق و ایران است. «حب الحسین یجمعنا» این حب سن و سال و زن و مرد و نژاد و زبان و حتى مسلك و مرام خاصى‏شناسد، به‏نحوى كه غیر از شیعیان نیز در مراسم حضور دارند.

۴-عنایت به پیروزى وصف ناپذیر ملت عراق در تشكیل دولت و مجلسى انقلابى و مقاومتى، برگزارى با شكوه، مقتدر و با امنیت این مراسم بزرگ بیانگر توانایى و مدیریت بالاى مسؤولان عراقى است.

۵-نقش دیگر مراسم بزرگ اربعین ایجاد همدلى و رفع سوء تفاهم‏ها میان ملت‏هاست. این مراسم مردمى و ده‏ها میلیونى باعث مى‏شود كه مردم به واقعیت نزدیكى قلب‏ها میان هم دست یابند و به‏خوبى درك كنند تصویرى كه رسانه‏هاى دشمن از برادران آن‏ها در كشور همسایه نشان مى‏دهد دروغ و ساختگى است. رفت و آمد میلیونى ملت‏هاى منطقه و پذیرایى شدن توسط مردم همسایه خود نقشى جدى در خنثى كردن تبلیغات و برنامه‏هاى دشمن دارد.

۶-پیام دیگر اربعین، قدرت‏نمایى و نمایش قدرت ملت‏ هاى منطقه است. وقتى مردمى با گردآمدن حول محبت امام حسین(ع) مى‏توانند چنین عظمتى را بیافرینند و چنین مراسم بزرگ چندین میلیونى را اداره كنند و بدون دخالت دیگران از برگزارى چنین حماسه‏ اى پرده بردارى كنند، قدرت و توانایى آن‏ها در تحقق اهداف دیگر نیز به ‏خوبى روشن مى ‏شود.

۷-حضور میلیونى و با شكوه مردم و جوانان ایرانى در این حماسه مى‏تواند گواهى بر عدم تأثیر تحریم‏ ها و مشكلات اقتصادى در اراده مردم ایران باشد. - اربعین؛ پدیده الهى‏- جوانان؛ پرچم داران اربعین‏

 

پیام‏ هاى ابلاغ سند جامع تحقق تمدن نوین اسلامى‏

 پیام اقتدار؛ رهبر معظم انقلاب با ابلاغ این سند در شرایط كنونى كه ترامپ از پایان جمهورى اسلامى سخن مى‏گوید، نه تنها تعبیر وارانه خواب وى را به رخ دنیا كشیدند بلكه نشان دادند برخلاف خواست آمریكا جمهورى اسلامى براى بالا رفتن از پله‏هاى پیشرفت، برنامه‏ظاى ۵۰ ساله دارد كه بر اساس آن در عرصه اقتصادى به ده قدرت اول دنیا دست خواهد یافت. موضوعى كه مى‏تواند در نومیدى دشمنان اسلام و انقلاب و ایجاد نقار و شكاف در جبهه آن‏ها مؤثر واقع شود.

پیام امید؛ در شرایطىكه مردم كشورمان به‏خاطر تورم ناشى از سودجویى برخى از دچار تنگناى شدیدى شده‏اند و متاسفانه برخى از كارشناسان و مدیران، تحت تأثیر القائات دشمنان انقلاب اسلامى و باور افزایش مشكلات اقتصادى تا ۱۳ آبان (سررسید تحریم‏هاى شش ماه آمریكا) نومیدانه به صحنه كشور مى‏نگرند، ابلاغ این سند مى‏تواند تأثیر بسیار نوید بخشى داشته و به امید مردم در عبور از شرایط فعلى كمك كند.

پیام تدبیر؛ یكى دیگر از پیام‏هاى این ابلاغ به ملت ایران و همه جهان وجود رهبرى حكیم و مدبر در راس نظام جمهورى اسلامى ایران است كه با همه مشغله و دغدغه‏هایى كه در رابطه با مسائل روز كشور دارند، لكن دچار روزمرگى نشده و نسبت به امور دراز مدت و كلان كشور غفلت نمى‏كنند.

-پیام اعتماد به سرمایه‏هاى داخلى؛ فراخوان نخبگان دانشگاهى و حوزوى جهت بررسى دقیق سند پیشرفت كشور و ارائه پیشنهادات خود به مراكز و مسؤولان امر بیانگر اعتماد رهبر معظم انقلاب به جوانان و راهى است كه براى پیشرفت كشور در پیش گرفته‏اند، لذا بایسته است همه مردم خاصه جوانان و كارشناسان فرصت حاضر را مغتنم شمرده و نظرات خود را در این مدت زمانى دوساله‏اى كه رهبراى انقلاب معین كرده‏اند، ارائه دهند.

http://www.upsara.com/images/77nn_232.jpg

امام جمعه محترم نصیرشهر

 

شماره دفتر امام جمعه :22_56655511

داخلی مورد نظر :


مسئول دفتر : عدد 1

امام جمعه محترم : عدد 2

پاسخگویی شرعی : عدد 3

فکس  :عدد 4

http://www.uplooder.net/img/image/95/57c29a7b7b7dfd4eaba8653a619ca278/photo-2016-06-06-09-15-41.jpg  https://telegram.me/nasirjome_ir

سامانه پیامکی : 10002156655511

ماهنامه آدینه بصیرت

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297

اوقات شرعی و ذکر روز

آمار بازدید کنندگان سایت