امروز : جمعه, 28 مهر 1396
اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی كُلِّ سَاعَةٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیل

خطیب جمعه نصیرشهر: حج بهترين فرصت براى خنثى كردن فعاليت تبليغاتى دشمنان است‏

https://www.uplooder.net/img/image/72/da183f67219416f429d647601eb789eb/IMG-3285.JPG

نماز پرصلابت و دشمن شکن جمعه 14 مهر  ماه 1396 نصیرشهر با حضور اقشار مختلف مردم ولايتمدار اين شهر به امامت امام جمعه شهر حجة الاسلام و المسلمين صادق خدائي در مصلاي شهر برگزار شد. خطيب جمعه پس ازحمد ثناي خداوند متعال وصلوات بر پيامبر وآل طاهرينش وتوصيه به رعايت تقواي الهي با اشاره به زيبائي ها و ظرفيت هاى ناشناخته عاشورا بیان کردند: حادثه كربلا و عاشوراى حسينى(ع) از اثرگذارترين حوادث تاريخ مى‏باشدكه جامعه اسلامى و جهان بشريت از بركات آن بهره‏هاى فراوانى برده است. ويژگى‏ هاى شخصيتى و مبانى اعتقادى و فكرى پديدآورندگان و اقدامات انجام شده در عاشورا، استثنايى و بى‏نظيرند. حادثه كربلا، دو صفحه دارد؛ يك صفحه آن، پر است از ظلم، جنايت، بی‏شخصيتى، پستى، مصيبت، زشتى و پلشتی که در اين صفحه، قتل‏عام انسان ‏هاى‏ بى‏گناه- از سالخورده تا كودك شيرخوار- اسب بر بدن شهید تاختن، آب ندادن به انسان‏هاى تشنه، شلاق زدن زنان و كودكان‏ بى‏پناه و مصيبت ‏ديده، سوار كردن اسيران بر شترهاى‏ بى‏جهاز و... را مى‏بينيم.

در صفحه ديگر اين حادثه- آن صفحه‏اى كه قهرمانش حسين‏بن على(ع) است- هرچه مى‏بينيم، زيبايى، حماسه، حق‏پرستى، عبادت و معنويت، مهربانى و كرامت انسانى است. با نگاه كردن به اين صفحه از حادثه عاشوراست كه بشريت به خود مى‏بالد و براى رسيدن به مقام انسانيت اميدوار مى‏شود.

امام حسين(ع) روح عاشورايى بودن را در همه انسان‏ هاى آزادى‏خواه تاريخ زنده كرد. دل‏هاى مؤمن، در پرتو درس ‏ها و زيبايى‏ هاى عاشورا، حسينى شدند تا به هنگام مقابله با دشمن، دچارترديد نشوند و از قدرت باطل و گستردگى جبهه زشتى‏ ها و پليدى‏ ها نهراسند و فقط به خدا توكل داشته باشند.

از امام حسين(ع) همان يك جمله «هَيْهَاتَ مِنَّا الذِّلَّة» كافيست تا جهانى را چراغ هدايت، كليد سعادت، آفتابى گرمابخش و حيات جاودانه باشد.

در جاودانگی يك حماسه، عوامل متعددى ازجمله شخصيت و ويژگى‏ هاى شخصيتى خالق حماسه، ياران و اطرافيان او و اقدامات انجام‏شده در جريان حماسه نقش مؤثرى دارند.

در زمان حاضر و آينده نيز تأسى به زينب كبرى و امام سجاد(عليهم ا السلام) در رسالت عظيم پيام‏رسانى، تبيين و نشر حقايق عاشورا مهم‏ترين عامل ماندگارى مى‏باشد.

در اين ‏راستا اشاره‏اى به برخى جلوه‏ ها از رويش ها و زيبائي هاى عزادارى عاشوراى امسال اميدواركننده است كه از آن‏ جمله است:

- حضور چشمگير و پرشور جوانان نسبت به سالهاى قبل به‏ ويژه با نگاه عميق به عاشورا و حضور پاى منابر بالخصوص منبرهايى كه از محتواى غنى و تحليلى اقناع ‏كننده‏اى برخوردار بود.

 

 

 خطبه دوم:

 

تاریخ

برابر با

عنوان

جمعه

14 مهر

15 محرم

روز دامپزشكى

شنبه

15 مهر

16 محرم

روز روستا و عشاير

یکشنبه

16 مهر

17 محرم

بمباران شيميايى شهر سومار توسط جنايتكاران بعثى عراق (1366 ه.ش) // شهادت سردار سرتيپ پاسدار حسين همدانى به دست تروريست هاى داعش در سوريه (1394 ه.ش) // روز جهانى كودك‏

دوشنبه

17 مهر

18 محرم

روز جهانى پست‏

سه‏ شنبه

18 مهر

19 محرم

حركت اسراى كربلا به طرف شام (61 ه.ق)

چهارشنبه

19 مهر

20 محرم

تأسيس مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى به دستور مقام معظم رهبرى (1369 ه.ش)

پنج‏شنبه

20 مهر

21 محرم

روز بزرگداشت حافظ // روز ملى كاهش اثرات بلاياى طبيعى‏ // روز اسكان معلولان و سالمندان

 

خطیب جمعه نصیرشهر با اشاره به دیدار مسؤولان و دست‏ اندركاران حج امسال با رهبر معظم انقلاب اسلامى بیان کردند: برگزارى مراسم حج امسال به لطف خداى متعال و با تلاش جدى مسؤولان ايرانى و دست‏ اندركاران كشورمان به‏ خوبى صورت گرفت و على‏رغم تلاش ‏هاى عربستان در ايجاد مشكل در مراسم حج، به لطف خدا حجاج ايرانى با سلامت و عزت به كشور بازگشتند. در اين ميان حكومت سركوبگر و جنايتكار عربستان كه از كشتار حجاج و مسلمانان در حج و غير آن ابايى نداشته و سابقه ‏ى جنايتكارى خود را در حج خونين سال ۶۶ و ۹۴ و در كشتار مسلمانان يمن و بحرين نشان داده است، تبليغاتى عظيم را عليه كشورمان به‏راه انداخته است كه نيازمند برخورد مدبرانه و روشنگرى و فعاليت تبليغاتى فعال و تهاجمى از سوى كشورمان است. البته حكومت عربستان سعودى كه مظهر تحجر و سركوبگرى و يك حكومت قبيله ‏محور ضد انسانى است، در اين تبليغات تنها نيست. دستگاه‏ هاى عريض و طويل تبليغاتى و قدرت هيولايى دستگاه رسانه‏اى غرب نيز در اين مسير به رژيم سفاك عربستان كمك‏ می‏کنند تا ناجوان مردانه‏ ترين شيوه ‏هاى تبليغاتى را عليه نظام اسلامى ما به‏كار بگيرند.

 

به همين مناسبت رهبر معظم انقلاب اسلامى در ديدار خود با سرپرست حجاج ايرانى، مسؤولان و دست‏اندركاران حج امسال، با ابراز خرسندى از بازگشت همراه با سلامت و عزت حجاج ايرانى، به‏ وجود يك جبهه بين‏ المللى و عظيم تبليغاتى در مقابل جمهورى اسلامى اشاره و خاطرنشان كردند: راه مقابله با اين جبهه خطرناك، روشنگرى و برخورد تبليغاتى فعال و تهاجمى است و حج يكى از مراكز اصلى و اساسى براى اين اقدام است.

 

حجت الاسلام والمسلمین خدائی در بخشی دیگر از صحبت های خود با اشاره به مرگبارترين تيراندازى در لاس وگاس آمريكا تصریح کردند: لاس وگاس، پايتخت سرگرمى و قمار آمريكا به خون كشيده شد. هنگام برگزارى كنسرتى در فضاى باز، شليك گلوله‏ ها از طبقات فوقانى هتلى آغاز شد و صدها تن را هدف قرار داد. با مرگ بيش از ۶۰ تن و زخمى شدن بيش از ۵۴۰ تن كه حال برخى نيز وخيم گزارش شده است، هولناك‏ ترين كشتار در تاريخ معاصر آمريكا رقم خورد. ضارب مردى ۶۴ ساله، آمريكايى، سفيد پوست و اهل ايالت نوادا بود كه در اتاق خود ده ‏ها قبضه سلاح گرم در اختيار داشت. استفان پادوك با اين سلاح ‏ها كه به‏ راحتى از مغازه ‏هاى اسلحه ‏فروشى قابل خريدارى هستند، ده ‏ها تن را به كام مرگ فرستاد و آمريكايى‏ ها را در شوك و بهت فرو برد.

 

در هر صورت بايد گفت اگر ادعاى داعش در خصوص حمله اخير در لاس وگاس صحيح باشد اين يعنى آمريكا با تمام تجهيزات امنيتى و بررسى‏ هاى دقيق داخلى براى كنترل ورود مهاجران هنوز حرفى براى گفتن در زمينه كنترل تروريسم ندارد. در بعد ديگر نيز توجه به اين نكته ضرورى است كه با وجود آزادى حمل سلاح در آمريكا و وقوع كشتارهاى اين‏ چنينى، ديگر نيازى به عوامل خارجى تروريستى مانند داعش نيست و به‏ نوعى داعش داخلى در سراسر ايالات متحده همواره وجود دارد.

مراسم گرامیداشت چهارمین یادواره شهدای گمنام نصیرشهر با حضور امام جمعه محترم

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه نصیرشهر ، مراسم گرامیداشت یادواره شهدای گمنام نصیرشهر با حضور امام جمعه محترم ، جمعی ازمسئولین شهر و شهرستان و مردم ولایتمدار نصیرشهر همزمان با نماز مغرب و عشاء در مصلی شهر برگزار شد.

https://www.uplooder.net/img/image/91/3238bb5e24b999d4e1c119a501e705b5/photo-2017-10-07-11-21-30.jpg

https://www.uplooder.net/img/image/95/98933fc2df089a0665349967c608445c/photo-2017-10-07-11-21-35.jpg

خطیب جمعه نصیرشهر: «كُلُّ يَوْمٍ عَاشوُرا» يعنى مقابله هميشگى با ابرقدرت هاست

https://www.uplooder.net/img/image/49/c98538ddcb054ddf5fbfa15098036f37/photo-2017-10-02-12-16-31.jpg

نماز پرصلابت و دشمن شکن جمعه 7 مهر ماه 1396 نصیرشهر با حضور اقشار مختلف مردم ولايتمدار اين شهر به امامت امام جمعه شهر حجة الاسلام و المسلمين صادق خدائي در مصلاي شهربرگزار شد. خطيب جمعه پس ازحمد ثناي خداوند متعال وصلوات بر پيامبر وآل طاهرينش وتوصيه به رعايت تقواي الهي با اشاره به موارد زیر بیان کردند: حجت الاسلام والمسلمین خدایی خطیب توانا و دانشمند نمازجمعه نصیرشهر ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت ابا عبدا..الحسین (ع) به محضر برادران و خواهران حاضر در نماز عبادی سیاسی جمعه نصیرشهر ، پیرامون رشادت ها و فلسفه قیام امام حسین(ع) سخنرانی کردند .

جريان امامت و ولايت ائمه اطهار(ع) هيچوقت جدا از يكديگر نبوده ولى در هر مقطعى متناسب با شرايط و مقتضيات زمان، جلوه‌هاى گوناگونى به خودگرفته است.اين جريان، گاه در سكوت، گاه در تشكيل حكومت و نقش‌آفرينى دركسوت خلافت، گاه درقيام سرخ و شهادت، گاه در نهضت فرهنگى و علمى، گاه در لباس اسارت و گاه در تبعيد و هجرت و گاهى با چهره در نقاب غيبت گرفتن متبلور شده است. البته آنچه كه در اين اقدامات جزو برنامه‌هاى اصلى و هدف مشترك همه ائمه اطهار(ع) بوده است را مى‌توان در حفظ مكتب، هدايت امت، تبيين و اجراى حق و عدل و مقابله با جهل و ظلم و باطل بازشمارى كرد.
اين جريان مقدس، همچون رودخانه‌اى كه در مسير خود، پيچ و تاب خاصى مى‌يابد، در هر زمان به شكلى بروز يافته است تا همگان را حيات بخشد و سرانجام به اقيانوس حاكميت عدل و امن الهى در زمان حضرت ولى عصر(عج) ختم شود. دربررسى روش‌ها وشيوه‌هاى اعمال امامت و ولايت ائمه معصومين(ع) وارتباط اين شيوه‌ها، پيوستگى و ارتباط ميان قيام امام حسين(ع) و انقلاب حضرت مهدى(عج)نمود بيشترى دارد. گويا نهضت نينوا، نهال و بذرى بود كه در روز عاشورا كاشته شد تا در گذر زمان، رشد كند و در عصر ظهور، به ثمر بنشيند. عصرى كه همه پيامبران و امامان (ع)، در انتظار فرارسيدن آن مى‌باشند تاتحقق وعده‌هاى الهى براى برپايى حكومت جهانى حق و عدل، تحقق و عينيت پيدا كند.

 

 توصیه های لازم برای اقامه نماز ظهر عاشورا بعنوان یک حرکت نمادین

2-      تشیع جنازه و وداع ملت ایران با شهید مدافع حرم شهید حججی چند نکته اینجا هست که باید عرض کنم

نکته اول اینکه : شهید حججی نماد مقاومت و عزت عاشورایی در برابر ظلم ذلت خواه دشمن است و این درسی است برای همه مردم و مسئولین

نکته دوم : شهید حججی و حججی ها نشان دادند که برای دفاع از عقیده و اعتقادات باید حصار مرز های جغرافیایی را شکست چون حقیقت مرز جغرافیایی ندارد و وظیفه یک انسان ازاده و متعهد دفاع از حقیقت است برای دفاع از حقیقت باید هجرت کرد و جهاد کرد

سوم اینکه : حضور میلیونی مردم نشان داد که بر خلاف اظهار نظرهای غلط و تحلیل ای نادرست بعضی ها مردم با صلابت و استوار تر مسیر عزت را همچنان پیمود

  طبق احاديث وارده، قيام حضرت مهدى(عج) در سال فرد (مانند قيام عاشورا كه درسال ۶۱ ه ق واقع شد) و در روز عاشورا اتفاق خواهد افتاد؛ چنان‌كه امام باقر(ع) فرموده‌اند: «گويا مى‌بينم امام قائم(عج) در روز عاشورا قيام نموده و بين ركن و مقام ايستاده و جبرئيل اعلام مى‌كند: البيعة لله»

    «كُلُّ يَوْمٍ عَاشُورَا»؛ مقابله با ظلم‌ عاشورا را زنده نگه داريد كه با نگه‌داشتن عاشورا كشور شما آسيب نخواهد ديد. «كُلُّ يَوْمٍ عَاشوُرا وَ كُلُّ أَرْضٍ كَرْبَلا»؛ اين يك عبارت آموزنده است، نه معنايش اين است كه هر روز كربلا است، هر روز بنشينيد گريه بكنيد؛ ببينيد چه كرده، كربلا چه صحنه‌اى بوده، هر روز اين صحنه بايد باشد؛ مقابله اسلام با كفر؛ مقابله عدل با ظلم؛ مقابله عدد كم با ايمان زياد؛ در مقابل عدد زياد با بى‌ايمانى. نه از جمعيت كم بترسيد و نه از شكست بترسيد؛ شكستى در كار نيست. وقتى كار براى خدا باشد، شكست تويش نيست. كشته بشويد، بهشتى هستيد؛ بكشيد هم بهشتى هستيد.

 

خطبه دوم:

 

 

تاریخ

برابر با

عنوان

جمعه

7 مهر

8 محرم

شهادت حجت‏ الاسلام والمسلمين سيدعبدالكريم‏ هاشمى‏ نژاد (1360 ه.ش) // شهادت سرداران رشيد اسلام؛ شهيدان فلاحى، فكورى، نامجو، كلاهدوز و جهان‏آرا (1360 ه.ش) // روز بزرگداشت فرماندهان شهيد دفاع مقدس‏ // روز آتش‏نشانى و ايمنى‏ // روز بزرگداشت شمس

شنبه

8 مهر

9 محرم

تاسوعاى حسينى‏ // روز بزرگداشت مولوى‏ // روز جهانى دريانوردى‏ // روز جهانى ناشنوايان

یکشنبه

9 مهر

10 محرم

عاشوراى حسينى (61 ه.ق) // روز همبستگى و همدردى با كودكان و نوجوانان فلسطينى‏ // روز جهانى سالمندان‏

دوشنبه

10 مهر

11 محرم

روز تجليل از اسرا و مفقودان

سه‏ شنبه

11 مهر

12 محرم

ورود اسيران كربلا به كوفه (61 ه.ق) // شهادت حضرت زين‏العابدين(ع) (95ه.ق)

پنج‏شنبه

13 مهر

13 محرم

هجرت حضرت امام خمينى(ره) از عراق به پاريس (1357 ه ش) // روز نيروى انتظامى

 

 

حجت الاسلام والمسلمین خدائی به ‏مناسبت روز نيروى انتظامى‏ ابراز کردند: هدف كوتاه ‏مدّت دشمن به هم زدن امنيّت كشور است، ايجاد آشوب و فتنه در كشور است، از بين بردن اين افتخار بزرگ است كه جمهورى اسلامى بحمدالله از آن برخوردار است. ما در يك منطقه پر از تشنّج، پر از ناآرامى، بلكه در يك دنياى پر از تشنّج و ناآرامى، توانسته‏ ايم محيط امنى را براى كشور خودمان به‏ وجود بياوريم. اين (كار) را ملّت كرده است، اين‏را مسؤولين دلسوز انجام داده‏اند، اين‏ را آگاهى ‏ها و هشيارى ‏ها و به‏ روزبودن‏ ها به‏ وجود آورده است؛ مى‏ خواهند اين‏را از ملّت بزرگ ايران بگيرند. يكى از مهم‏ترين اهداف يا شايد مهم‏ترين هدف كوتاه ‏مدّت دشمن اين است كه بتوانند امنيّت را از كشور سلب كنند.

 

ایشان افزودند: ناامنى فقط به اين نيست كه دزد به خانه‏ها يا مغازه‏ ها يا بازار يا خيابان بيابد، اين يك‏طور ناامنى است؛ ناامنى مالى است، ما ناامنى عِرضى و ناموسى هم داريم؛ جلوى آن‏را هم شما بايد بگيريد. ناامنى اخلاقى هم داريم؛ در آن‏جا هم شما بايد وارد ميدان بشويد. البته ناامنى اخلاقى، يك مرحله كار فرهنگى دارد، يك مرحله كار مخفى دارد، يك مرحله ريشه‏يابى دارد، آن‏ها كار دستگاه ‏هاى ديگر است، اما آن‏جايى كه جلوى چشم قرار مى‏ گيرد و موجب عدم امنيت اخلاقى جامعه مى‏شود، آن‏كه بايد وارد ميدان بشود، نيروى انتظامى است.

امنيت اخلاقى، امنيت اجتماعى جزو وظايف ما است؛ جزو وظايف جمهورى اسلامى است؛ نمى ‏توانيم اين‏ها را رها كنيم. مظهر اين امنيت و عامل وسطِ ميدانِ اين امنيت عبارت است از نيروى انتظامى. بنابراين بايستى اقتدار داشته باشيد، بايد بتوانيد مقتدرانه عمل كنيد، بايد بتوانيد با قاطعيّت عمل كنيد.

 

ایشان در ادامه به بهانه شرارت ها و شيطنت هاى پى‏درپى آمريكا در مسأله برجام تصریح کردند: مسؤولين كشور بدانند و آحاد مردم بدانند كه حلّ مشكلات كشور، جز به دست خود آحاد اين كشور عملى نيست و شدنى نيست؛ چه مشكلات اقتصادى، چه مشكلات فرهنگى؛ همه نوع مشكلات را خود اين ملّت هستند كه مى‏ توانند حل كنند.

 

خطیب جمعه نصیرشهر ادامه دادند: در مقابل اين حركت خصمانه دشمن، ملّت ايران بايد چه‏كار بكند؟ مسؤولين بايد چه‏ كار كنند؟ مسؤولين بايد به سردمدارانِ رژيمِ فاسدِ ايالاتِ متّحده آمريكا اثبات كنند كه به مردمِ خودشان متكّى‏ اند و اين مردم، يك ملّت مقتدر را تشكيل داده‏اند؛ بايد اثبات كنند كه ملّت ايران به بركت اسلام، زير بار زور نمى ‏رود، در مقابل قدرت ها كُرنش نمى‏ كند؛ اين‏را بايد اثبات كنند، بايد نشان بدهند.

آمريكايى ‏ها بايد بدانند ملّت ايران بر مواضع شرافتمندانه و قدرتمندانه خود خواهد ايستاد. در كار مسائل مهمّى كه به منافع ملّى كشور ارتباط دارد، عقب ‏نشينى در قاموس جمهورى اسلامى ايران معنى ندارد. ما حركتمان را قدرتمندانه ادامه خواهيم داد. دشمن بايد اين ‏را احساس كند و بداند كه زورگويى و قلدرمآبى، هرجاى ديگر جواب بدهد، در جمهورى اسلامى ايران جواب نخواهد داد. در قضيّه برجام، هر حركتِ غلطِ نظامِ سلطه با عكس ‏العمل جمهورى اسلامى روبه ‏رو و مواجه خواهد شد.

https://www.uplooder.net/img/image/59/f66ce98f23e6f16108eddf2d27bcccce/persian-graph-(3).jpg

امام جمعه محترم نصیرشهر

 

شماره دفتر امام جمعه :22_56655511

داخلی مورد نظر :


مسئول دفتر : عدد 1

امام جمعه محترم : عدد 2

پاسخگویی شرعی : عدد 3

فکس  :عدد 4

http://www.uplooder.net/img/image/95/57c29a7b7b7dfd4eaba8653a619ca278/photo-2016-06-06-09-15-41.jpg  https://telegram.me/nasirjome_ir

سامانه پیامکی : 10002156655511

آخرین اخبار

ماهنامه آدینه بصیرت

حدیث روز

امام صادق علیه السلام : مَن ساءَ خُلُقُهُ عَذَّبَ نَفسَهُ؛ هر كه بد اخلاق باشد، خود را شكنجه دهد. گزیده تحف العقول، ح196

اوقات شرعی و ذکر روز

آمار بازدید کنندگان سایت