امروز : جمعه, 25 آبان 1397
اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی كُلِّ سَاعَةٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیل

خطیب جمعه نصیرشهر: لايحه بودجه ۹۷ ركود و بيكارى را رفع نخواهد كرد؛ مجلس تدبير كند

 

 

 

 

rhgm_photo_2017-12-17_10-58-14.jpg

نمازپرصلابت و دشمن شکن جمعه 24 آذر  ماه 1396 نصیرشهر با حضور اقشار مختلف مردم ولايتمدار اين شهر به امامت امام جمعه شهر حجة الاسلام و المسلمين صادق خدائي در مصلاي شهربرگزار شد. خطيب جمعه پس ازحمد ثناي خداوند متعال وصلوات بر پيامبر وآل طاهرينش ضمن سفارش خود و همه نماز گزاران به رعایت تقوای الهی در خصوص اهمیت شناخت امام زمان(عج) بیان کردند: مسئولیت نهادهای فرهنگی و به خصوص خانواده ها در این شرایط آن است که شخصیت کامل امام زمان (عج) را به گونه ای به قشر کودک و نوجوان خود معرفی کنند که آن ها به قدری با آن حضرت انس و الفت داشته و نسبت به ایشان شناخت پیدا کنند که در تمام موقعیت های زندگی خود آن حضرت را به عنوان سرمشق خود قرار دهند و بدانند که ایشان در تمام موارد و مراحل زندگی به مردم توجه دارند و ما در هر شرایط و موقعیتی که باشیم نسبت به شادی یا اندوه قلب مبارک ایشان مسئول هستیم.

ایشان ادامه دادند: پرداختن به مزیت ها و برتری ها یکی از روش های موثر برای الگو قرار دادن امام زمان (عج) در برابر کودکان و نوجوانان محسوب می شود. در استفاده از چنین روشی مشخص است که راه برای مربیان و مسئولان فرهنگی باز است. در عین حال بهره بردن از چنین شیوه ای موجب می شود که کانال تبلیغ و ترویج سبک زندگی امام زمان (عج) به روی نسل جوان و نوجوان ما باز شود. به این ترتیب آنها آموزه های دینی را یاد می گیرند و می توانند در برابر انواع تهاجمات فرهنگی و تبلیغ فرهنگ های غلط مقاومت کنند.

خطیب جمعه نصیرشهر افزودند: درست است. نکته مهمی است که باید دقت شود که وقتی انسان، چه بزرگسال و چه کودک، نسبت به شخصیتی شناخت پیدا می کند و او را به خوبی و نیکی می شناسد، محبت او چنان در قلبش جای می گیرد که هیچ چیزی نمی تواند آن علاقه را از بین ببرد. حال اگر این شخصیت ، انسان ویژه ای مانند امام زمان (عج ) باشد الگو گرفتن در سبک زندگی هم مورد توجه قرار می گیرد و انسان می تواند آن حضرت را نمونه رفتارهای انسانی قرار داده و از ایشان تبعیت کند.

ایشان ابراز کردند: در این مورد خوب است که والدین و بزرگ ترهای خانواده به منابع و کتاب های مرتبط با سبک زندگی و سیره مراجعه کرده و با مطالعه این آثار، فرزند خود را با شخصیت و منش امام زمان (عج ) آشنا کنند. منابع متعددی در این مورد می تواند راهگشا باشد .

این آشنایی راه محبت را به روی قلب کودک و نوجوان باز می کند. به عبارت دیگر، مطالعه کتاب های تاریخی درباره امام زمان (عج ) و بازگو کردن این وقایع موجب می شود که فرزندان درک بهتر و عمیق تری نسبت به آن حضرت داشته باشند و بدانند که به جای الگو گرفتن از شخصیت های کذایی کارتون ها، فیلم ها و بازی های ساخته دشمنان اسلام، می توانند از از شخصیت مقدس و والای امام خود الگو بگیرند.

 

در این مورد بهتر آن است که خانواده ها و مربیان کودک و نوجوان مطالبی را برای فرزندان خود مطرح کنند مانند این نکته که خصلت ها و خصوصیات امام زمان (عج ) چیست، رابطه قلبی آن حضرت با مردم امتش به چه صورت است ، ارتباط میان امام با خداوند متعال چیست، چه چیزهای قلب امام را از ما خشنود می کند، خوبی ها و بدی ها از منظر آن حضرت چه چیزهایی هستند و مواردی از این قسم. دانستن پاسخ این پرسش ها موجب می شود که کودک و نوجوان درک بهتر و کامل تری از شخصیت مقدس امام زمان (عج) داشته باشد.

خطبه دوم:

 

تاریخ

برابر با

عنوان

شنبه

25 آذر

27 ربیع‏الاول

روز پژوهش

یکشنبه

26 آذر

28 ربیع ‏الاول

روز حمل و نقل و رانندگان

دوشنبه

27 آذر

29 ربیع‏ الاول

شهادت آيت ‏الله دكتر محمد مفتح(ره) (1358ه.ش) // روز وحدت حوزه و دانشگاه‏ // روز ملى مبارزه با خشونت و افراطى‏ گرى

چهارشنبه

29 آذر

1 ربيع ‏الثانى‏

روز تجليل از شهيد تندگويان

پنج‏شنبه

30 آذر

2 ربيع ‏الثانى‏

شب يلدا

 

حجت الاسلام والمسلمین خدائی در خصوص خیانت های انگلیس به کشور های منطقه تصریح کردند: انگليس‏ها در منطقه ما هميشه منبع شر بودند، هميشه منبع نكبت براى ملّت ها بودند؛ ضربه‏ هايى كه اين‏ها به حيات ملّت ها در اين منطقه زدند، شايد در كمتر نقطه‏ اى در دنيا از سوى يك قدرتى نظير داشته باشد. در شبه قارّه هند - كه امروز هند و بنگلادش و پاكستان است - آن‏ جور ضربه زدند، آن‏ جور مردم را فشار دادند؛ در افغانستان يك‏ جور، در ايران يك‏ جور، در منطقه عراق يك‏ جور؛ بالاخره در فلسطين هم كه آن حركت مشئوم و خباثت‏ آلود را انجام دادند و مسلمان ها را و در واقع يك ملّت را آواره كردند و از خانه خودش دور كردند؛ يك كشور تاريخى ثبت‏شده از چند هزار سال پيش - به نام فلسطين - با سياست انگليسى‏ها از بين رفت.

متأسفانه هم دولت آمريكا و هم دولت انگليس، در مقابل افكار عمومى، بسيار بد امتحان دادند. به نظر من مسؤولان آمريكا، ملت آمريكا را در تاريخ شرمنده كردند. مسؤولان انگليس، ملت انگليس را در تاريخ منفعل و شرمنده و خجالت ‏زده كردند.

ایشان ادامه دادند: متأسفانه امروز دولت انگليس نقش جاده صاف‏كن و دلّال سياسى آمريكا را بر عهده گرفته است. اين رژيم فرتوت استعمارى كه در منطقه ما، هيچ دولتى مثل او چنين سوابق ننگينى ندارد - در شبه قارّه هند، در همين افغانستان، در كشور خود ما، در عراق، در فلسطين و در همه اين مناطق، جاى پاى استعمار انگليس و جناياتش از صد و پنجاه سال پيش به اين طرف مشهود است و از حافظه تاريخى اين ملت ها محو نخواهد شد - حال كه از آن اوج اعتبار سياسى كه مربوط به دوران استعمارى‏اش بوده، افتاده است، به كوچك ابدال و دلّال و واسطه و دنباله‏ روِ سياسى آمريكا تبديل شده است و هرچه او مى‏ گويد، اين هم بلافاصله از آن حمايت مى‏ كند.

امام جمعه نصیرشهر در ادامه با اشاره به لایحه بودجه سال 97 بیان کردند: در اين‏كه دولت دچار كسرى بودجه است و فقط براى امسال ۴۰ هزار ميليارد تومان كسرى دارد و بدهى‏ هاى هنگفتى به شهردارى‏ ها، بيمه و تأمين اجتماعى و.. دارد و بنابراين چاره‏اى جز افزايش قيمت بنزين و گازوئيل و عوارض و... ندارد، ترديدى نيست.هيچ‏كس هم به‏طور جدى مخالف افزايش حساب شده برخى كالاها و خدمات دولتى نيست اما در طرف ديگر ماجرا اين دولت در افزايش هزينه‏ هاى جارى ركوردار است و در اين‏گونه افزايش ‏ها كه مردم متحمل سختى ‏هاى آن مى‏ شوند، هيچ فشارى را به خود وارد نمى‏كند. مثلا حقوق ‏هاى نجومى، پاداش‏ هاى ميليونى به اعضاى هيأت مديره، سمينارهاى دهها ميليارد تومانى‏ بى ‏ارزش و كم خاصيت، سفرهاى پرهزينه خارجى و... را دست نمى ‏زند.

 

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

http://www.upsara.com/images/77nn_232.jpg

امام جمعه محترم نصیرشهر

 

شماره دفتر امام جمعه :22_56655511

داخلی مورد نظر :


مسئول دفتر : عدد 1

امام جمعه محترم : عدد 2

پاسخگویی شرعی : عدد 3

فکس  :عدد 4

http://www.uplooder.net/img/image/95/57c29a7b7b7dfd4eaba8653a619ca278/photo-2016-06-06-09-15-41.jpg  https://telegram.me/nasirjome_ir

سامانه پیامکی : 10002156655511

ماهنامه آدینه بصیرت

حدیث روز

حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196

اوقات شرعی و ذکر روز

آمار بازدید کنندگان سایت