امروز : یکشنبه, 28 مرداد 1397
اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی كُلِّ سَاعَةٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیل

خطیب جمعه نصیرشهر: حج بهترين فرصت براى خنثى كردن فعاليت تبليغاتى دشمنان است‏

https://www.uplooder.net/img/image/72/da183f67219416f429d647601eb789eb/IMG-3285.JPG

نماز پرصلابت و دشمن شکن جمعه 14 مهر  ماه 1396 نصیرشهر با حضور اقشار مختلف مردم ولايتمدار اين شهر به امامت امام جمعه شهر حجة الاسلام و المسلمين صادق خدائي در مصلاي شهر برگزار شد. خطيب جمعه پس ازحمد ثناي خداوند متعال وصلوات بر پيامبر وآل طاهرينش وتوصيه به رعايت تقواي الهي با اشاره به زيبائي ها و ظرفيت هاى ناشناخته عاشورا بیان کردند: حادثه كربلا و عاشوراى حسينى(ع) از اثرگذارترين حوادث تاريخ مى‏باشدكه جامعه اسلامى و جهان بشريت از بركات آن بهره‏هاى فراوانى برده است. ويژگى‏ هاى شخصيتى و مبانى اعتقادى و فكرى پديدآورندگان و اقدامات انجام شده در عاشورا، استثنايى و بى‏نظيرند. حادثه كربلا، دو صفحه دارد؛ يك صفحه آن، پر است از ظلم، جنايت، بی‏شخصيتى، پستى، مصيبت، زشتى و پلشتی که در اين صفحه، قتل‏عام انسان ‏هاى‏ بى‏گناه- از سالخورده تا كودك شيرخوار- اسب بر بدن شهید تاختن، آب ندادن به انسان‏هاى تشنه، شلاق زدن زنان و كودكان‏ بى‏پناه و مصيبت ‏ديده، سوار كردن اسيران بر شترهاى‏ بى‏جهاز و... را مى‏بينيم.

در صفحه ديگر اين حادثه- آن صفحه‏اى كه قهرمانش حسين‏بن على(ع) است- هرچه مى‏بينيم، زيبايى، حماسه، حق‏پرستى، عبادت و معنويت، مهربانى و كرامت انسانى است. با نگاه كردن به اين صفحه از حادثه عاشوراست كه بشريت به خود مى‏بالد و براى رسيدن به مقام انسانيت اميدوار مى‏شود.

امام حسين(ع) روح عاشورايى بودن را در همه انسان‏ هاى آزادى‏خواه تاريخ زنده كرد. دل‏هاى مؤمن، در پرتو درس ‏ها و زيبايى‏ هاى عاشورا، حسينى شدند تا به هنگام مقابله با دشمن، دچارترديد نشوند و از قدرت باطل و گستردگى جبهه زشتى‏ ها و پليدى‏ ها نهراسند و فقط به خدا توكل داشته باشند.

از امام حسين(ع) همان يك جمله «هَيْهَاتَ مِنَّا الذِّلَّة» كافيست تا جهانى را چراغ هدايت، كليد سعادت، آفتابى گرمابخش و حيات جاودانه باشد.

در جاودانگی يك حماسه، عوامل متعددى ازجمله شخصيت و ويژگى‏ هاى شخصيتى خالق حماسه، ياران و اطرافيان او و اقدامات انجام‏شده در جريان حماسه نقش مؤثرى دارند.

در زمان حاضر و آينده نيز تأسى به زينب كبرى و امام سجاد(عليهم ا السلام) در رسالت عظيم پيام‏رسانى، تبيين و نشر حقايق عاشورا مهم‏ترين عامل ماندگارى مى‏باشد.

در اين ‏راستا اشاره‏اى به برخى جلوه‏ ها از رويش ها و زيبائي هاى عزادارى عاشوراى امسال اميدواركننده است كه از آن‏ جمله است:

- حضور چشمگير و پرشور جوانان نسبت به سالهاى قبل به‏ ويژه با نگاه عميق به عاشورا و حضور پاى منابر بالخصوص منبرهايى كه از محتواى غنى و تحليلى اقناع ‏كننده‏اى برخوردار بود.

 

 

 خطبه دوم:

 

تاریخ

برابر با

عنوان

جمعه

14 مهر

15 محرم

روز دامپزشكى

شنبه

15 مهر

16 محرم

روز روستا و عشاير

یکشنبه

16 مهر

17 محرم

بمباران شيميايى شهر سومار توسط جنايتكاران بعثى عراق (1366 ه.ش) // شهادت سردار سرتيپ پاسدار حسين همدانى به دست تروريست هاى داعش در سوريه (1394 ه.ش) // روز جهانى كودك‏

دوشنبه

17 مهر

18 محرم

روز جهانى پست‏

سه‏ شنبه

18 مهر

19 محرم

حركت اسراى كربلا به طرف شام (61 ه.ق)

چهارشنبه

19 مهر

20 محرم

تأسيس مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى به دستور مقام معظم رهبرى (1369 ه.ش)

پنج‏شنبه

20 مهر

21 محرم

روز بزرگداشت حافظ // روز ملى كاهش اثرات بلاياى طبيعى‏ // روز اسكان معلولان و سالمندان

 

خطیب جمعه نصیرشهر با اشاره به دیدار مسؤولان و دست‏ اندركاران حج امسال با رهبر معظم انقلاب اسلامى بیان کردند: برگزارى مراسم حج امسال به لطف خداى متعال و با تلاش جدى مسؤولان ايرانى و دست‏ اندركاران كشورمان به‏ خوبى صورت گرفت و على‏رغم تلاش ‏هاى عربستان در ايجاد مشكل در مراسم حج، به لطف خدا حجاج ايرانى با سلامت و عزت به كشور بازگشتند. در اين ميان حكومت سركوبگر و جنايتكار عربستان كه از كشتار حجاج و مسلمانان در حج و غير آن ابايى نداشته و سابقه ‏ى جنايتكارى خود را در حج خونين سال ۶۶ و ۹۴ و در كشتار مسلمانان يمن و بحرين نشان داده است، تبليغاتى عظيم را عليه كشورمان به‏راه انداخته است كه نيازمند برخورد مدبرانه و روشنگرى و فعاليت تبليغاتى فعال و تهاجمى از سوى كشورمان است. البته حكومت عربستان سعودى كه مظهر تحجر و سركوبگرى و يك حكومت قبيله ‏محور ضد انسانى است، در اين تبليغات تنها نيست. دستگاه‏ هاى عريض و طويل تبليغاتى و قدرت هيولايى دستگاه رسانه‏اى غرب نيز در اين مسير به رژيم سفاك عربستان كمك‏ می‏کنند تا ناجوان مردانه‏ ترين شيوه ‏هاى تبليغاتى را عليه نظام اسلامى ما به‏كار بگيرند.

 

به همين مناسبت رهبر معظم انقلاب اسلامى در ديدار خود با سرپرست حجاج ايرانى، مسؤولان و دست‏اندركاران حج امسال، با ابراز خرسندى از بازگشت همراه با سلامت و عزت حجاج ايرانى، به‏ وجود يك جبهه بين‏ المللى و عظيم تبليغاتى در مقابل جمهورى اسلامى اشاره و خاطرنشان كردند: راه مقابله با اين جبهه خطرناك، روشنگرى و برخورد تبليغاتى فعال و تهاجمى است و حج يكى از مراكز اصلى و اساسى براى اين اقدام است.

 

حجت الاسلام والمسلمین خدائی در بخشی دیگر از صحبت های خود با اشاره به مرگبارترين تيراندازى در لاس وگاس آمريكا تصریح کردند: لاس وگاس، پايتخت سرگرمى و قمار آمريكا به خون كشيده شد. هنگام برگزارى كنسرتى در فضاى باز، شليك گلوله‏ ها از طبقات فوقانى هتلى آغاز شد و صدها تن را هدف قرار داد. با مرگ بيش از ۶۰ تن و زخمى شدن بيش از ۵۴۰ تن كه حال برخى نيز وخيم گزارش شده است، هولناك‏ ترين كشتار در تاريخ معاصر آمريكا رقم خورد. ضارب مردى ۶۴ ساله، آمريكايى، سفيد پوست و اهل ايالت نوادا بود كه در اتاق خود ده ‏ها قبضه سلاح گرم در اختيار داشت. استفان پادوك با اين سلاح ‏ها كه به‏ راحتى از مغازه ‏هاى اسلحه ‏فروشى قابل خريدارى هستند، ده ‏ها تن را به كام مرگ فرستاد و آمريكايى‏ ها را در شوك و بهت فرو برد.

 

در هر صورت بايد گفت اگر ادعاى داعش در خصوص حمله اخير در لاس وگاس صحيح باشد اين يعنى آمريكا با تمام تجهيزات امنيتى و بررسى‏ هاى دقيق داخلى براى كنترل ورود مهاجران هنوز حرفى براى گفتن در زمينه كنترل تروريسم ندارد. در بعد ديگر نيز توجه به اين نكته ضرورى است كه با وجود آزادى حمل سلاح در آمريكا و وقوع كشتارهاى اين‏ چنينى، ديگر نيازى به عوامل خارجى تروريستى مانند داعش نيست و به‏ نوعى داعش داخلى در سراسر ايالات متحده همواره وجود دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

http://www.upsara.com/images/77nn_232.jpg

امام جمعه محترم نصیرشهر

 

شماره دفتر امام جمعه :22_56655511

داخلی مورد نظر :


مسئول دفتر : عدد 1

امام جمعه محترم : عدد 2

پاسخگویی شرعی : عدد 3

فکس  :عدد 4

http://www.uplooder.net/img/image/95/57c29a7b7b7dfd4eaba8653a619ca278/photo-2016-06-06-09-15-41.jpg  https://telegram.me/nasirjome_ir

سامانه پیامکی : 10002156655511

ماهنامه آدینه بصیرت

حدیث روز

حضرت علی علیه السلام اَلْخَيْرُ لا يَفْنى؛ كار خير هرگز فانى نمى شود. شرح غررالحكم: ج 1، ص 229

اوقات شرعی و ذکر روز

آمار بازدید کنندگان سایت