امروز : یکشنبه, 28 مرداد 1397
اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی كُلِّ سَاعَةٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیل

خطیب جمعه نصیرشهر: بالاترین رمز بقاى ممالك اسلامى و شیعى؛ سیدالشهدا (ع) است

https://www.uplooder.net/img/image/95/5915345ff90f1a5889315982a95f7282/photo-2017-09-25-10-16-31.jpg

 

نمازپرصلابت و دشمن شکن جمعه 31 شهریور  ماه 1396 نصیرشهر با حضور اقشار مختلف مردم ولايتمدار اين شهر به امامت امام جمعه شهر حجة الاسلام و المسلمين صادق خدائي در مصلاي شهربرگزار شد. خطيب جمعه پس ازحمد ثناي خداوند متعال وصلوات بر پيامبر وآل طاهرينش وتوصيه به رعايت تقواي الهي با اشاره به ظرفیت‌هاى منحصر بفرد محرم و عاشورا بیان کردند:

«كل یوم عاشورا و كل ارض كربلا»، یك كلمه بزرگى است. كربلا چه كرد؟ ارض كربلا در روز عاشورا چه نقشى را بازى كرد؟ همه زمین‏ها باید این‏طور باشند. نقش كربلا این بود كه سیدالشهدا(ع) با چند نفر جنگ كرد، عدد معدودى به كربلا آمدند و ایستادند در مقابل ظلم یزید و در مقابل دولت جبار، در مقابل امپراتور زمان ایستادند و فداكارى كردند و كشته شدند، لكن ظلم را قبول نكردند و یزید را شكست دادند. همه ‏جا باید این‏طور باشد و همه روز هم باید این‏طور باشد، همه روز باید ملت ما این معنا را داشته باشد كه امروز روز عاشورا است و ما باید در مقابل ظلم بایستیم و همین‏ جا هم كربلا است و باید نقش كربلا را پیاده كنیم.

دستور آموزنده «كُلُّ یَومٍ عاشُورا و كُلُّ أَرضٍ كَربَلاء» باید سرمشق امت اسلامى باشد. قیام همگانى در هر روز و در هر سرزمین، عاشورا قیام عدالت‏ خواهان، با عددى قلیل و ایمانى و عشقى بزرگ، در مقابل ستمگران كاخ ‏نشین و مستكبران غارتگر بود و دستور آن است كه این برنامه، سرلوحه زندگى است در هر روز و در هر سرزمین.

محرم و صفر به ‏طورعام و عاشوراى حسینى به‏طور خاص ازجمله فرصت هاى فوق ‏العاده ویژه‏اى است كه علی‏رغم همه تلاش ها و پژوهش ها، هنوز ابعاد و ظرفیت هاى مهمى از آن ناشناخته مانده است و به‏ عبارتى آنچه تاكنون به آن توجه شده، مربوط به سطح و چگونگى برپایى عزاى حسینى(علیه‏ السلام) و رونق‏ یافتگى محافل و هیئت ها و كم و كیف ظاهرى آن بوده و كمتر به عمق و هویت و راهبردهاى ژرف و تحول ‏آفرین آن عنایت رفته است.

این در حالى است كه وقتى همین مقدار محدود و اندك توجه به محرم و صفر و برپایى خیمه‏ هاى عزاى اهل بیت(علیه‏السلام) باعث حفظ اسلام و قرآن و مكتب اهل بیت(علیهم‏ السلام) طبق فرمایش بزرگان و صاحب‏ نظران به ‏ویژه حضرت امام خمینى(ره) و خلف صالح وى امام خامنه ‏اى(مدظله) بوده است، باید به‏ خوبى ارزیابى و پیش ‏بینى كرد كه اگر همه ظرفیت هاى موجود در محرم و صفر و تاسوعا و عاشورا آن‏هم در ابعاد درونى و هویتى و زیرساخت ها و بنیان هاى فكرى و معنوى و اعتقادى و انقلابى، فهم و تبیین و سپس جریان یابد، چه اتفاق عظیم و خیره ‏کننده‏ای مى‏افتد؟!

در حالى‏ كه دنیاى امروز در مواجهه با انواع ظلمها و نابرابری ها در عطش فریادى یكپارچه علیه زورگویان و بندگان قدرت و ثروت و نیز اكسیر عدالت و پاكى و امنیتى فراگیر مى‏سوزد و پابرهنگان و توده‏ هاى مردم مستضعف در سراسر جهان به انتظار قیامى جهانى كه عرصه گیتى را از هرگونه پلشتى و فساد و ناپاكى و ظلم پاكسازى نماید، لحظه ‏شمارى مى‏نمایند، مكتب عاشورا و دانشگاه عظیم حسینى(علیه‏ السلام) نقطه امیدى است كه فراتر از شیعیان و مسلمانان، همه‏ى بشریت روى زمین را به‏سوى خود فرا مى‏خواند.

 

خطبه دوم:

 

 

تاریخ

برابر با

عنوان

جمعه

31 شهریور

1 محرم

آغاز سال 1439 هجرى قمرى‏ // آغاز هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر

آغاز جنگ تحمیلى (1359 ه.ش) // آغاز هفته دفاع مقدس

شنبه

1 مهر

2 محرم

آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس // ورود حضرت امام حسین(ع) به سرزمین كربلا (61 ه.ق)

دوشنبه

3 مهر

4 محرم

سالگرد تهاجم آمریكا به مردم مظلوم و بى‏پناه افغانستان به بهانه واهى مبارزه با تروریزم (2001م)

چهارشنبه

5 مهر

6 محرم

شكسته ‏شدن حصر آبادان در عملیات ثامن ‏الائمه(ع) (1360 ه.ش) // روز جهانى جهانگردى

 

خطیب جمعه نصیرشهر به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس ابراز کردند: یاد شهدا زنده است و باید هم این بقاى نام و یاد شهدا را ما به ‏صورت یك امر مهم دنبال كنیم، چون شهیدان حامل بشارتند؛ «وَ یَستَبشِرونَ بِالَّذینَ لَم یَلحَقوا بِهِم مِن خَلفِهِم اَلّا خَوفٌ عَلَیهِم وَ لا هُم یَحزَنون». شهیدان به ما مى‏گویند شما خوف و حزن نداشته باشید. دلسردى و نومیدى نداشته باشید. امروز هدف جنگ نرم دشمن و جنگ پنهان دشمن، این است كه مردم را از عرصه جهاد و مقاومت دور كند، مردم را نسبت به آرمان ها بى‏ تفاوت كند؛ هدفشان این است. تبلیغات وسیعى كه میلیاردها دارند خرجش مى‏كنند، با این هدف انجام مى‏گیرد كه ملّت ایران را - كه با مقاومت خود، با ایستادگى خود توانسته قدرت هاى جهانى را، سلطه‏ هاى بزرگ را در بسیارى از خواسته ‏هایشان ناكام بگذارد - مأیوس كنند و از صحنه خارج كنند؛ هدف این است.

 

ایشان ادامه دادند: یكى از بزرگ‏ترین فوائد این جنگ هشت‏ ساله و دفاع هشت‏ساله، حفظ و تقویت روحیه انقلاب و حركت، در نسل جوان ما و در جامعه ما بود. اگر چنان‏چه این حركت جهادى و فداكارانه به‏وجود نمى ‏آمد، روحیه انقلابى در آن اوایل كه هنوز عمق زیادى هم پیدا نكرده بود، در معرض تطاول قرار مى‏گرفت. بله، امام بزرگوار حضور داشت و شخصیّت ایشان یك شخصیّتى بود كه خیلى از چیزها را تضمین مى‏كرد، لكن خطرات، خطرات سنگینى بود؛ روحیه انقلابى قطعاً در معرض تهدید قرار مى‏ گرفت. انقلاب با حضور در صحنه دفاع مقدّس ماندگار شد.

امام جمعه نصیرشهر افزودند: جنگ تحمیلى به ‏خاطر این اتّفاق افتاد كه دشمن در ما احساس ضعف كرد. اگر دشمن بعثى و محرّكینش خاطرجمع نبودند كه سرِ چند روز به تهران خواهند رسید - آن‏ها این‏جورى فكر مى‏ كردند - این جنگ انجام نمى ‏گرفت؛ آن‏ها در ما احساس ضعف كردند. احساس ضعف شما، موجب تشویق دشمن به حمله به شما است؛ این یك قاعده كلّى است. اگر مى‏ خواهید دشمن را از تهاجم به خودتان منصرف كنید، سعى كنید اظهار ضعف نكنید. نمى‏ گویم به دروغ بگوییم قوى هستیم، (بلكه) مى‏ گویم قوّت خودمان را آشكار كنیم. ما نقاط قوّت زیادى داریم، این نقاط قوّت را آشكار كنیم. در زمینه اقتصادى هم همین‏ جور است، در زمینه فرهنگى هم همین‏ جور است.

 

ایشان در بخشی دیگر از صحبت های خود در خصوص بد عهدی های آمریکا تصریح کردند: آمریكایى ‏ها باید بدانند ملّت ایران بر مواضع شرافتمندانه و قدرتمندانه خود خواهد ایستاد. در كار مسائل مهمّى كه به منافع ملّى كشور ارتباط دارد، عقب‏ نشینى در قاموس جمهورى اسلامى ایران معنى ندارد. ما حركتمان را قدرتمندانه ادامه خواهیم داد. دشمن باید این‏را احساس كند و بداند كه زورگویى و قلدرمآبى، هرجاى دیگر جواب بدهد، در جمهورى اسلامى ایران جواب نخواهد داد.

ملّت ایران محكم ایستاده است، این‏را بدانند؛ در قضیّه برجام، هر حركتِ غلطِ نظامِ سلطه با عكس ‏العمل جمهورى اسلامى روبه ‏رو و مواجه خواهد شد.

 

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

http://www.upsara.com/images/77nn_232.jpg

امام جمعه محترم نصیرشهر

 

شماره دفتر امام جمعه :22_56655511

داخلی مورد نظر :


مسئول دفتر : عدد 1

امام جمعه محترم : عدد 2

پاسخگویی شرعی : عدد 3

فکس  :عدد 4

http://www.uplooder.net/img/image/95/57c29a7b7b7dfd4eaba8653a619ca278/photo-2016-06-06-09-15-41.jpg  https://telegram.me/nasirjome_ir

سامانه پیامکی : 10002156655511

ماهنامه آدینه بصیرت

حدیث روز

حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196

اوقات شرعی و ذکر روز

آمار بازدید کنندگان سایت