امروز : جمعه, 25 آبان 1397
اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی كُلِّ سَاعَةٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیل

خطیب جمعه نصیرشهر:منطق غرب؛ پول و زور است ، نه كرامت انسان‌

نماز پر صلابت و دشمن شکن جمعه 13 آذر ماه 1394 نصیرشهر با حضور اقشار مختلف مردم ولايتمدار اين شهر به امامت امام جمعه شهر حجت الاسلام و المسلمين صادق خدائی در مصلي شهر برگزار شد.

خطبه اول:

ایشان خطبه اول را بمناسبت رحلت شهادت گونه پیامبراکرم (ص) به برخی از صفات برجسته قرآنی ایشان اختصاص دادند و بیان کردند: مباحث و موضوعاتی که در آیات قرآن درباره پیامبرخدا(صلی الله علیه وآله) آمده، فراوان است، که باید در این رابطه کتاب ها نوشت. آنچه در این گفتار دنبال می شود، القاب و اوصافی است که قرآن به رسول مکرّم داده و حضرت را با این القاب و اوصاف یاد نموده است، که هریک از این ها بیانگر بخشی از وظایف رسالت و یا حاکی از مراحل تکاملی نفس حضرت می باشد.

در آیه 45 سوره مبارکه احزاب آمده است: یا أَیُّهَا النَّبِیُّ إِنّا أَرْسَلْناکَ شاهِداً وَ مُبَشِّراً وَ نَذِیراً * وَ داعِیاً إِلَی اللهِ بِإِذْنِهِ وَ سِراجاً مُنِیراً در این آیه شریفه، بعد از آن که سخن از نبوت و رسالت حضرت به میان می آید و ایشان را به عنوان یکی از انبیای الهی و رسولان معرفی کردند.

 ایشان ادامه دادند: در تفسیر آیه شریفه ، فَکَیْفَ إِذَا جِئْنَا مِنْ کُلِّ أُمَّة بِشَهِید وَجِئْنَا بِکَ عَلَی هَؤُلاَءِ شَهِیداً  ، مفهوم آیه اینگونه خواهد شد که: هر پیامبری در حال حیات و ممات، از طریق مشاهده باطنی و روحانی، ناظر احوال و اعمال امت خود می باشد، ولی روح پاک پیامبر عظیم الشان ناظر همه امم پیشین و امت خویش می باشد و لازمه این نظارت و شهادت این است که، روح پیامبرخدا از آغاز خلقت آدم وجود داشته; معنی و مفهوم شهود، آگاهی توأم با حضور است.

ایشان افزودند: در قرآن کریم، با صراحت آمده است: وَ قُلِ اعْمَلُوا فَسَیَرَی اللهُ عَمَلَکُمْ وَ رَسُولُهُ وَ الْمُؤْمِنُونَ وَ سَتُرَدُّونَ إِلی عالِمِ الْغَیْبِ وَ الشَّهادَةِ فَیُنَبِّئُکُمْ بِما کُنْتُمْ تَعْمَلُونَ  ، این آیه شریفه به تمامی افراد اخطار می کند: اگر کاری را در خلوت و یا در عیان انجام دهید، هم خداوند از آن آگاه است و هم رسول و فرستاده او و هم مؤمنان ائمه اطهار(علیهم السلام)

 خطبه دوم:

مناسبت‌ها 

 

تاریخ

برابر با

عنوان

جمعه

13 آذر

22 صفر

روز بيمه

دوشنبه

16 آذر

25 صفر

روز دانشجو - روز جهاني هواپيمايي‏‏‏ سرمايه گذاري 21 ميليون دلاري سازمان جاسوسي سيا

چهارشنبه

18 آذر

27 صفر

معرفي رژيم بعث عراق به‏عنوان آغازگر جنگ عليه ايران از سوي سازمان ملل (1370 ه.ش)

شهادت سرگرد خلبان احمد كشوري (1359 ه.ق)-------روز وقف‏‏‏ (آغاز هفته وقف)

پنجشنبه

19 آذر

28 صفر

رحلت جانگداز حضرت رسول اكرم(ص) (11 ه. ق)---------شهادت حضرت امام حسن مجتبي(ع) (50 ه. ق)

تشكيل شوراي عالي انقلاب فرهنگي به فرمان حضرت امام خميني(ره) (1363ه.ش)

روز جهاني حقوق بشر (تصويب اعلاميه حقوق بشر در سازمان ملل متحد - 1948م)

آغاز هفته پژوهش و فناوري‏

 

ایشان در خصوص منشور حقوق بشر بیان کردند: اين اعلاميه نتيجه‌ى مستقيم جنگ جهانى دوم بوده و براى اولين ‌بار حقوقى را كه تمام انسان‌ها مستحق آن هستند، به‌صورت جهانى بيان مى‌دارد. اعلاميه‌ى مذكور شامل 30 ماده است كه به تشريح ديدگاه سازمان ملل متحد- البته با نگاه كشورهاى سلطه‌گر غربى- در مورد حقوق بشر مى‌پردازد

 

امام جمعه نصیرشهر ادامه داد: منشور حقوق بشر مغفول از عقلانيت اسلامى در اين منشور است ، حقوق بشر جهانى بر اساس فرهنگ حاكم بر غرب و دين مسيحيت بنا نهاده شده است و آموزههاى ديگر فرهنگها و اديان در تنظيم آن در نظر گرفته نشدهاند. متأسفانه حدود 70 صفحه از اسناد سازمان ملل طبق نظرات سكولارها تهيه شده و در اين مبانى تفكر اسلامى و عقلانيت اسلامى مغفول مانده است، درحالىكه مسأله حقوق بشر جايى است كه مىتواند محل تقارب آرا و اتفاقا ميدانى براى تمدن بشرى باشد، اما آنچه كه ما امروز با آن مواجه هستيم، تنها تحميل است؛ يعنى تحميل تفكر سكولاريسم به ساير ملل دنيا.

 

ایشان در خصوص اهرم فشار كشورهاى غربى عليه جمهورى اسلامى تصریح کردند:حق وتو، يكى از اصلىترين مباحث مخالف و در تقابل با حقوق بشر است.استكبار جهانى از اين ابزار فرمايشى، به نفع خود بهره مىبرد و در حق ملتهاى مظلوم، ستم روا مىدارد. استفاده از حق وتو، سبب ظلم به كشورهاى ضعيف، ازجمله شعلهورشدن جنگها و به تأخير انداختن پايان آنها مىشود. براى نمونه، شوراى امنيت بهويژه آمريكا كه همواره خود را از مدعيان حقوق بشر مىنامد، نه تنها با حمايتهاى بىدريغ خود از رژيم نژادپرست اسرائيل، دست اين رژيم را در به خاك و خون كشيدن مردم بىدفاع و مظلوم فلسطين و لبنان باز گذاشته و سكوت كردهاند، بلكه از ابزار فرمايشى وتو نيز به نفع اشغالگران قدس استفاده مىكنند.

 

ایشان افزودند: شما ملاحظه كنيد در منطقه غربي ما، در عراق، در سوريه يا در منطقه شرقي ما، در افغانستان، در پاكستان چه ميكنند؟ هيچ ابائي ندارند، يعني جان انسانها برايشان ارزشي ندارد.؛ به بيمارستان حمله ميكنند، دهها نفر بيمار را با بمباران به قتل ميرسانند، بعد ميگويند ببخشيد اشتباه شد!

 

 خطیب جمعه ادامه دادند: من تعجب ميكنم، آمريكاييها خجالت نميكشند اسم حقوق بشر را ميآورند. هر كس ديگري در دنيا ادعا بكند طرفداري از حقوق بشر را، دولتمردان آمريكا ديگر نبايد اين ادعا را بكنند، با اينهمه فضاحتي كه در كارنامه آنها نسبت به حقوقبشر هست. از صد رقم حركت خلاف حقوق بشر آنها، شايد نود رقم، هشتاد رقم آنرا مردم دنيا نميدانند؛ همان ده بيست رقمي كه ميدانند، يك كتاب قطور سياه است. زندان گوانتانامو را همه ميدانند، زندان ابوغُريب عراق را همه ميديدند، شركت «بِلَك واتر» را همه ديدند، حمله به كاروان هاي عروسي افغان ها را ديدند، كمك به تروريستهاي نامدار - كه افتخار ميكنند به تروريست بودن خودشان - را همه ديدند، عهدشكنيها را ديدند، دروغگوييها را ديدند؛ همه دنيا اينها را ديده است، باز ميگويند حقوق بشر و خجالت هم نميكشند! واقعاً اين مقدار وقاحت در رفتار اينها چيز عجيبي است.

 

ایشان افزودند: نه به حرمت انسان و كرامت انسان اعتقاد دارند، نه به رأي ملت ها اعتقاد دارند. تنها چيزي كه اينها قبول دارند، عبارت است از پول و زور؛ هيچ منطق ديگري وجود ندارد.

 

حجت الاسلام والمسلمین خدائی بیان کردند: آيا علت اين نيست كه دستگاههاي جبار قدرت در همهجاي دنيا، احساس حيات نويني نسبت به اسلام ميكنند؟ آيا بهخاطر اين نيست كه ميبينند هويت اسلامي، بار ديگر در ميان جوامع مسلمان، نيرو و جان گرفته است؟ اگر در فلسطين اشغالي، روي مسلمانان، رگبار گلوله را ميگشايند، آيا بدين علت نيست كه امروز در سرزمين هاي اشغالي، وجود اسلامي جدي شده است؟ آيا بهخاطر اين نيست كه در كشورهاي عرب چه آنها كه همسايه فلسطين اشغالي هستند و چه غير آنها، احساسات و حركت و بينش اسلامي ريشهدار شده، طرفدار پيدا كرده و صاحبان انديشه و احساس و فطرتهاي پاك، به اسلامِ مبارزه گرويدهاند؟ شكي نميشود كرد كه قضيه اين است.

 

ایشان در پایان انتظارات سياسي اجتماعي رهبر معظم انقلاب از دانشجويان را این طور بیان کردند: شرح صدر سياسي، حفظ موضع انتقادي و تكميل نكردن پازل دشمن، حضور فيزيكي و فكري در مسائل عمومي كشور، بالا بردن معرفت، حفظ اتحاد، رقابت مثبت، آشنايي با جنايات غرب و عدم پيروي كوركورانه از آنان، نگاه به استكبار بهعنوان يك جبهه، برگزاري كرسيهاي آزادانديشي، درس خواندن و پژوهش علمي

نظرات   

 
+1 #2 عیسی احدی 1394-09-15 03:37
در ضمن حزب 21ام که نشانگر قرن بیست و یکم است.و تعداد حروف سوره 2001حرف است ک نمایانگر سال حادثه میباشد.
نقل قول
 
 
+1 #1 عیسی احدی 1394-09-15 03:24
با سلام.از معجزات قران مجيد
حادثه روز یازده سپتامبر که ماه نهم میلادی ست در طبقه 109 ساختمانی در خیابان جرفن هار jorfen har اتفاق افتاد که این حادثه در قران پیش بینی شده است.
در سوره نهم قران توبه از جزو نهم که این شماره ها نشانگر تاریخ حادثه استدر ایه109اسم خیابان جرفن هار ذکر شده است.که ساختمانها در آنجا سست نامیده شده اند.لطفا در نماز جمعه این هفته این مساله را متذکر شوید تا همگاه ب معجزات این کتاب الهی ایمان اوردن.التماس دعا
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

http://www.upsara.com/images/77nn_232.jpg

امام جمعه محترم نصیرشهر

 

شماره دفتر امام جمعه :22_56655511

داخلی مورد نظر :


مسئول دفتر : عدد 1

امام جمعه محترم : عدد 2

پاسخگویی شرعی : عدد 3

فکس  :عدد 4

http://www.uplooder.net/img/image/95/57c29a7b7b7dfd4eaba8653a619ca278/photo-2016-06-06-09-15-41.jpg  https://telegram.me/nasirjome_ir

سامانه پیامکی : 10002156655511

ماهنامه آدینه بصیرت

حدیث روز

حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196

اوقات شرعی و ذکر روز

آمار بازدید کنندگان سایت